Na początku września, chwilę po rozpoczęciu roku szkolnego doszło do transferu bramkarza regularnie trenującego w szeregach Keepers Skills, zawodnika Rony 03 Ełk – Dawida Wendy do Mazurii Giżycko, gdzie spędzi trwającą rundę jesienną!

Bramkarz swoją przygodę z najlepiej szkolącą akademią w Ełku rozpoczął w 2017 roku. Ciężka i sumienna praca na każdym treningu w Ronie 03 skutecznie procentowała, co zaowocowało również systematycznymi powołaniami do kadry Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, z którym w poprzednim sezonie dotarł do finałów kadr wojewódzkich. We wrześniu 2020 roku Dawid Wenda zaczął trenować „pod skrzydłami” trenera Mateusza Mierzejewskiego, który wówczas został trenerem bramkarzy Rony 03 oraz dołączył do szeregów bramkarzy Keepers Skills.

Młody bramkarz zadebiutował w barwach Mazurii Giżycko 10 września w wygranym meczu przeciwko KS Constract Lubawa 6:2 (2:1). Na placu gry spędził pierwsze 40 minut. W poprzednim tygodniu Mazuria mierzyła się z drużyną ZKS Olimpii Elbląg, którą ograła 7:5 (4:2). Dawid tak samo rozegrał całą pierwszą połowę. Już jutro Dawid wraz z drużyną podejmie zespół Naki Olsztyn.

Po pięciu kolejkach w rozgrywkach WMZPN w kategorii C2 Trampkarza „Ekstraklasy” drużyna MAS Mazurii Giżycko zajmuje pierwsze miejsce z kompletem punktów oraz bardzo dobrym bilansem bramkowym wynoszącym 39 bramek zdobytych, przy 12 straconych!